Тема заняття. «Подорож до Країни Дорожніх Знаків».

Мета заняття. Ознайомити учнів з місцями, де можна переходити вулицю; як безпечно переходити проїжджу частину дороги; які знаки, прилади, лінії допомагають безпеці пішохода; виховувати почуття допомоги один одному, культуру поведінки на вулиці.

Обладнання. Плакат «Безпека на дорозі», правила дорожнього руху, телеграма, повітряні кульки; дійові особи: Світлофор, мишенята, Дорожні Знаки,  Завага Неувага, лікар Айболить.

 

 

Хід заняття

1. Організаційний момент.

1.1. Привітання.

Добрий день, малеча щира,

Хай живеться вам у мирі.

Хай лунає всюди пісня і дитячий сміх,

На свято вас запрошуєм усіх.

А свято буде в нас незвичне,

І навіть не новорічне.

Тож, наберіться , діти, духу,

Бо свято це із правил руху.

 1.2. Вступне слово вчителя.

- З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах. А це, у свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пасажирів, пішоходів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху й дотримання їх учнями.

2. Повідомлення теми і мети заняття.

- Діти, сьогодні ми одержали ось таку телеграму-блискавку: «SOS, SOS, SOS. Ми дорожні знаки. Нас зачарувала Завага Неувага. Допоможіть нам!»

Ви згодні врятувати жителів Країни Дорожнього Руху? Отже, не будемо гаяти часу! Вирушаємо у подорож.

3. Основна частина.

3.1. Відгадування загадок. 

(З’являється хлопчик, у якого на грудях перевернутий дорожній знак).

Хлопчик. Я дорожній знак. Мене зачарувала Завага Неувага. Який я –знак, ви дізнаєтеся тільки тоді, коли відгадаєте загадки.

Світить він зеленим оком –

Ми йдемо.

Світить він червоним оком –

Стоїмо.

                                (світлофор)

Що за птах?

Пісень не співає, гнізд не в’є,

Людей та вантаж у хмари везе?

                                 (літак)

Держусь я тільки на ходу,

А якщо встану – то впаду!

                                 (велосипед)

-       Загадки ви відгадали. А тепер дивіться. (Перевертає знак). Впізнали мене? Я – знак «Поворот». Де мене можна зустріти? (на дорозі).

-       Пам’ятайте, діти! Виїжджати на велосипеді на дорогу можна тільки тим, кому виповнилося 14 років.

3.2. Розігрування сцени.

(З’являються дві мишки)

1 миша. Привіт! Ми, мишенята, учні світлофорних наук.

Вчитель. А ви знаєте правила дорожнього руху?

2 миша. А навіщо їх знати? Ми і без них проживемо.

Вчитель. Ну що ж, перевіримо. Скажіть, будь ласка, як треба переходити вулицю?

2 миша. На чотирьох лапах.

Вчитель. Діти, вона правильно відповіла?

Діти. Ні.

Вчитель. А як треба?

(Відповіді дітей)

-       Як слід поводитися, коли вийшов із автобуса і треба перейти на іншу сторону вулиці?

1 миша. Треба швидше перебігти дорогу, а ще краще, перелізти між колесами.

Вчитель. Діти, допоможіть мишенятам. Щось вони зовсім заплуталися. 

Діти. Треба почекати, поки автобус від’їде , уважно подивитися у різні сторони і тільки тоді переходити. А якщо є пішохідний перехід, то слід переходити тільки по ньому.

Вчитель. А тепер, мишенята, останнє запитання: чи можна гратися на дорозі?

1 миша. Дивлячись у що! У шахи не можна, бо машина фігури позбиває.

2 миша. А у м’яча можна ще й як!

Вчитель. Діти, ви згодні?

Діти. Ні. На дорозі не можна гратися, кататися.

2 миша. Спасибі, діти,! Ви багато знаєте і нас навчили.

(У зал забігає Завага Неувага).

Завага Неувага. Що, діточки, захотіли на дорогах порядок навести? Не дозволю! Не дам!

(з’являється Світлофор).

Завага Неувага. А це ще хто? Ой! Ти хто!

Світлофор.

Я – Світлофор!

Рухом я керую,

Правила диктую.

Як моргну червоним оком,

То – негайно зупинись!

Як засвітить жовте око –

Приготуйсь! Не  метушись!

Як зелене вже горить –

Не баріться, йдіть!

 

3.3. Робота з правилами дорожнього руху.

Вчитель. Щоб не було із вами біди,

                Правил руху дотримуйтесь завжди!

 

Правила:

1.  Йди через вулицю там, пішохід,

   Де бачиш відомий знак «Перехід».

2.  Мій любий друже, пам’ятай!

Дорогу не перебігай.

Вмить авто не зупинити,

Можна лиха наробити.

3.  Переходячи дорогу,

Не спіши, не метушись,

А ліворуч і праворуч

Ти уважно подивись.

4.   Правил руху дотримуйся завжди,

По тротуарах праворуч ходи.

На дорогу не вибігай,

Бо спіткнешся й під колеса

Вмить потрапиш, так і знай.

1 миша. Ми все зрозуміли!

2 миша. Щоб звільнити усі знаки,

              Треба друзі, дещо знати.

              Айболить іде до нас

              Про усе розкаже враз.

(виходить Айболить)

Айболить. Діти, я прийшов допомогти вам врятувати Дорожні знаки. Але для цього треба правильно відповісти на мої питання. Будьте уважні!

1.       Для кого призначені тротуари?

2.       Де повинен рухатися транспорт?

3.       Де і як потрібно переходити дорогу?

4.       Зі скількох років дозволяється їздити на велосипеді?

Айболить. Ви, діти, молодці! Завага Неувага, ану йди сюди! За те, що ти не знаєш правил руху, та ще й зачарувала Дорожні знаки, я зроблю тобі «великий укол».

Завага Неувага. Ой, не треба укола! Я боюся! Я відпускаю ваші знаки. Але якщо ви не будете дотримуватися правил дорожнього руху, я і вас зачарую. А поки що я зникаю.

Айболить. Діти, давайте скажемо чарівні слова: «Знаки, знаки, відгукніться і скоріше поверніться!»

(виходять Дорожні знаки).

1-й знак.

Ми знаки Дорожні.

Запам’ятати нескладно,

«Тут поворот, а тут –

Заборонено перехід».

2-й знак.

                                        Висить знак на виднім місці.

                                                В чому є його секрет?

                                        Заборонено водити

                                        Людям тут велосипед.

3-й знак.

                                        Хоч маленький знак дорожній

                                        Він стоїть не просто так.

                                        Будьте, діти, обережні,

                                        Поважайте кожен знак!

4-й знак.

                                        Ми раді, дуже раді,

                                        Що врятували нас.

                                        І подарунки вдячності

                                        Прийміть, друзі, від нас!

4. Підсумок заняття.